W marcu 2018

LEKCJA PATRIOTYZMU – DZIEŃ ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

Przed kilkoma dniami przedszkolaków odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Przynieśli tajemnicze koperty – zadania do wykonania w ramach obchodów „Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Krasnoludki poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie – dowiedziały się jak powstało Państwo Polskie.
W drugim dniu poznawały symbole narodowe. Wykonywały prace plastyczne – godło Polski, flagę, kwiaty biało-czerwone. Następnie recytowały „Katechizm polskiego dziecka”, odśpiewały hymn narodowy i opowiadały jak szanują naszą Ojczyznę.
Po takim przygotowaniu Krasnoludki i Biedronki 01.03.2018 udały się do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli i szkół odśpiewały hymn narodowy. Później odbyły się zajęcia warsztatowe przy przygotowanych stanowiskach
  • wyposażenie żołnierza
  • udzielenie pierwszej pomocy
  • musztra wojskowa
  • praca straży pożarnej
Dzieci świetnie się bawiły i uczyły.
Następnie odbyły się zawody sportowe z elementem rywalizacji. Przedszkolaki dały z siebie wszystko. Otrzymały drobne upominki.
Na zakończenie był słodki poczęstunek.

Krasnoludki po raz kolejny w dniu 08.03.2018 r. uczestniczyły w zajęciach w bibliotece z Panią Dorotką. Tematem zabawy była „Lokomotywa - przedszkolaka wzywa”.
Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” następnie brały udział w zabawie ruchowej „Pociąg”, szukając różnych fantów, które ładowały do swojego wagoniki, a później segregowały znalezione fanty (zwierzątka, pojazdy, zabawki i inne).
   Kolejne zadanie, jakie otrzymały Krasnoludki to było rysowanie różnych przedmiotów lub osób do swoich wagoników. Wagoniki Krasnali zostały doczepione do lokomotywy za pomocą wstążeczek. Wykonana praca plastyczna będzie zawieszona w sali w przedszkolu.
   Jak zwykle była to wspaniała zabawa.

« 1 2 3 4 5 6 7 »